Futbolowe życzenia

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas. Można nieco zwolnić i w rodzinnym gronie spędzić kilka wesołych i szczęśliwych dni. Przede wszystkim tego Wam życzę, rodzinnej atmosfery i spokoju z dala od codziennych trosk i problemów. To jednak nie koniec życzeń, teraz pora na te futbolowe :)

Budowanie popularności nowej dyscypliny sportu to bardzo trudne zadanie. Potrzeba do tego zdrowia, wytrwałości, motywacji i pieniędzy. Nie zapominajmy również o odwadze, bo dla wielu futbol amerykański w Polsce to wciąż kosmiczna idea. Pomijając jednak cechy, o których wspomniałem wyżej, potrzeba nam zaangażowanych i chętnych do pracy ludzi, zawodników, trenerów, działaczy, sędziów, kibiców, sponsorów, wolontariuszy, dziennikarzy, fotografów… W skrócie wszystkich, którzy chcą poświęcić kawałek swojego życia na tworzenie futbolowej rodziny.

Patrioci Poznań - grafika świąteczna

Wszystkim zawodnikom życzę przede wszystkim zdrowia, aby kontuzje omijały ich z daleka, a treningi i mecze przynosiły wielką satysfakcję. Życzę tego, abyście pokonywali swoje słabości i z treningu na trening stawali się lepszymi graczami. Życzę wielu udanych zagrań, wielu punktów i zwycięstw. Życzę Wam mistrzostw, wyróżnień drużynowych i indywidualnych. Życzę rodzinnej atmosfery w szatni i na boisku, abyście byli przekonani, że możecie polegać na kolegach z drużyny na placu gry i poza nim.

Wszystkim trenerom życzę cierpliwości, aby radzili sobie z trudnymi charakterami każdego z członków drużyny. Życzę Wam dłuższej doby, byście znaleźli czas na: dopieszczanie playbooka, układanie planów treningowych, dokładne śledzenie gry zarówno swojej drużyny, jak i rywali, no i jeszcze do tego wszystkiego pomyśleli o poszerzaniu swoich kompetencji. Oby każdy z Was był autorytetem, za którym bez cienia wątpliwości drużyna stoi murem.

Wszystkim działaczom, zarówno tym na ligowych szczytach, jak i w każdym z klubów, życzę wytrwałości. Budowanie futbolowej potęgi nie trwa rok, czy dwa, ale jest to długofalowy proces, który na pewno nie będzie pasmem samych sukcesów. Oby było ich jak najwięcej i oby potknięcia nie wybijały Was z dobrego rytmu. Życzę Wam dobrych układów z lokalnymi władzami, sponsorami i zarządcami obiektów na których rozgrywacie swoje mecze. Życzę pozytywnego nastawienia, niekończących się pokładów motywacji, a także wielu życzliwych osób na waszej drodze.

Wszystkim klubom życzę udanych łowów na rekrutacjach. Oby przyniosły wielką ilość młodszych i starszych zawodników chętnych do tego, aby sumiennie podnosić swoje umiejętności, a także… regularnie płacić składki. Życzę zaangażowanych wolontariuszy, którzy chętnie pomogą w organizacji meczów oraz futbolowych eventów. Życzę fanatycznych kibiców wypełniających każdy z obiektów do ostatniego miejsca i dopingujących tak samo głośno zarówno podczas zwycięskich meczów, kiedy wszystko się układa, a także podczas tych, kiedy przeciwnik jest wyraźnie lepszy. Życzę świadomych sponsorów, którzy nie tylko wspomogą finansowo, ale również podobnie jak my, zakochają się w futbolu. Last, but not least życzę sukcesów, które zostaną zauważone i docenione.

Wszystkim sędziom życzę spokojnych meczów z samymi dobrymi gwizdkami. Życzę Wam, aby rulebook miał z każdą kolejną lekturą coraz mniej tajemnic, a każdy przesędziowany mecz budował pewność i doświadczenie. Życzę, aby trenerzy krzyczeli trochę ciszej, a zawodnicy skupiali się bardziej na swojej grze, a mniej na zwracaniu uwagi na faule przeciwnika. W końcu życzę, aby każdy stadion znajdował się zaraz obok dworca, a każdy pociąg docierał na miejsce szybko i bez przygód.

Wszystkim kibicom życzę niezapomnianych emocji i wrażeń podczas wspaniałych futbolowych widowisk. Atmosfery uniesień i zdartego gardła po zwycięstwie ukochanej drużyny.

Wszystkim czytelnikom bloga życzę zdrowych i spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Oby nowy rok, który rozpocznie się za kilka dni był lepszy od poprzedniego :)

Świąteczny konkurs

Dla mnie osobiście, mijający rok był bardzo udany. Pomijając inne wydarzenia i dyscypliny komentowałem blisko 50 meczów PLFA pracując dla 13 klubów grających w 7 województwach. Miałem ogromny zaszczyt i przyjemność prowadzenia: meczu Polska – Holandia, półfinału Topligi, finału PLFA1, a także turniejów finałowych PLFA8 i PLFA Junior. Blog, który postanowiłem stworzyć przy okazji jubileuszu związanego z moim setnym meczem PLFA stał się jedną z najpopularniejszych stron futbolowych w kraju, a tekst, który czytacie jest już 50 jaki publikuję. Facebookowy fanpage założony w celu promocji bloga, a także mojej komentatorskiej działalności polubiło już ponad 1000 osób. Za wsparcie, wszystkie nowe możliwości, zaufanie, wyrazy sympatii, a także konstruktywną krytykę serdecznie dziękuję.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia postanowiłem ogłosić mały konkurs, którego celem jest oczywiście promocja futbolu amerykańskiego, tym razem w wydaniu NCAA. Chciałem uniknąć „licytowania się na lajki” i wszystkich innych aspektów, które niekoniecznie podobają się nam w facebookowych konkursach. Tutaj zasady są bardzo proste, liczy się futbolowa wiedza, no i trochę szczęścia. W pierwszym tygodniu stycznia zostaną rozegrane najważniejsze Bowl Games wieńczące sezon NCAA. Każdy, kto: lubi mój fanpage, udostępni konkursową grafikę, oraz umieści pod źródłowym postem konkursowym swoje typy dotyczące wskazanych meczów, ma szansę na wygranie futbolowej nagrody. Oficjalna piłka PLFA lub miejsce w elitarnej lidze NFL Fantasy Football w sezonie 2014 (wraz z reprezentantami Polski, trenerami oraz sędziami) przypadnie osobie, której typy będą najbliższe finalnym rozstrzygnięciom akademickich starć. Mam nadzieję, że zabawa, którą proponuję uprzyjemni dodatkowo obserwowanie kluczowych meczów NCAA w kończącym się sezonie. Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie!

Konkurs facebook.com/dawidbialy.fanpage

Autorem grafiki konkursowej jest Łukasz Cichoń, któremu bardzo serdecznie dziękuję.

PS. Zarówno na blogu, jak i na facebooku pozwoliłem sobie wykorzystać futbolowo – świąteczną grafikę autorstwa Tomasza Lerczaka, opublikowaną przez jedną z młodszych drużyn w kraju, Patriotów Poznań. Z tego miejsca gorąco zachęcam do zalajkowania ich facebookowego fanpage’a.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 7 = dwanaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>